Potisky

Technologie potisku reklamních předmětů

Jako odborníci na potisk reklamních předmětů nabízíme velký výběr potiskových technologií:

Tampontisk

Je technologie, kdy k potisku dochází přenosem barvy z tiskové formy na potiskovaný předmět za pomoci silikonového tamponu. Tampontiskem se potiskují v podstatě všechny druhy materiálů (plasty, sklo, kovy, dřevo, kůže, keramika). Zejména se používá na potisk drobnějších předmětů jako např.: psací potřeby, zapalovače, přívěšky, otvíráky, klíčenky, nože, svítilny a jiné. Pro potisk reklamních předmětů používáme barvy od renomovaných výrobců, které jsou jak jednosložkové, tak dvousložkové. Tampontiskem lze tisknout i velmi detailní loga. 

Sítotisk

Je technologie potisku s největší tradicí. Tisk se provádí protlačováním barvy přes prostupná místa síta na průtiskový materiál. Používá se především k potisku předmětů s rovinným povrchem jako jsou např.: kalendáře, samolepky, igelitové a papírové tašky, krabice a tašky na víno, tabule a jiné. 

Rotační sítotisk

Technologie, která vychází z klasického sítotisku, ale používá se pro potisk válcových, kulatých a oválných předmětů jako jsou např.: hrnky, skleničky a jiné.

Transfer

Je technologie, kde je motiv vytištěn sítotiskem na speciální přenosový papír a poté se motiv přenese pomocí transférového lisu za tepla na předmět. Transfer je vhodný pro potisk textilního zboží jako např.: triček, čepic, sportovních tašek, batohů, deštníků a jiných. 

Ražba

Pro realizaci tohoto potisku je potřeba vyrobit raznici, a to buď z mosazi nebo hořčíku. Tato technologie se používá pro potisk diářů, peněženek, etují a různých dalších výrobků. Ražba může být buď bez fólie (tzv. slepotisk, který vytváří velmi decentní nenápadný reliéf loga v povrchu předmětu) nebo s fólií (vytváří velmi výrazný reliéf ve zvolené barvě folie (např. zlatá, stříbrná). Raznici je možné používat opakovaně i několik let po sobě. 

Gravírování laserem

Gravírování laserem (zkráceně „laser“) je speciální technologie, která využívá laserového paprsku pro gravírování kovových, pokovených, dřevěných a plastových reklamních předmětů s barvenou povrchovou úpravou. Jedná se například o psací potřeby, vizitkáře, nože, termosky, butylky, hrnky. Tento potisk je kvalitní, kontrastní a trvanlivý.

Výšivka

Je technologie vhodná pro vyšití nápisů či log téměř na jakýkoliv textilní výrobek, jako jsou např. trička, čepice, bundy, mikiny, ručníky, tašky.

Sublimační tisk 

Vvychází z digitálního tisku. Tuto metodu tisku lze použít pro sublimaci na speciální hrnky, oděvy, trička a žabky. Sublimační tisk se blíží ke kvalitě fotografií. Logo se sublimačním potiskem je ve vysokém rozlišení, detailní, jasné a barevné. Díky přenesení barvy do textilie je potisk vysoce kvalitní a odolný vůči praní. 

Digitální UV tisk 

Je digitální technologie tisku, kdy se tiskne přímo na reklamní předmět. Podmínkou k potisku je hladký a plochý předmět bez výstupků. Tato technologie je ideální pro potisk vícebarevných motivů, kdy je účtována pouze jedna technická příprava. 

Samolepky

Samolepky se převážně využívají pro označení reklamních předmětů, které nelze technicky potisknout jinou technologií.


Potřebujete poradit? Napište nám nebo zavolejte na tel.: +420 604 214 460